Peter Horváth

PETER HORVÁTH

súkromný učiteľ anglického a slovenského jazyka

Obchodná a právnická angličtina

Profesionálna výučba obchodnej a právnickej angličtiny

Je Vám niektorá z týchto situácií blízka?

Máte pocit, že na stretnutiach s obchodným partnerom, aj keď v slovenčine všetkému dokonale rozumiete, neviete presne vyjadriť Váš názor a potreby k danému obchodnému prípadu?


Máte pred stretnutím s anglicky hovoriacim klientom v trestnej veci a neviete pohodlne a pohotovo, tak ako v slovenčine, vysvetliť rozdiel medzi trestným činom, priestupkom a zločinom?

Potrebujete odprezentovať v rámci dôležitého tendra prezentáciu, ale nie ste si istý, ako správne odkomunikovať vizuálny materiál k prezentácii?

Chcete zahraničnému potenciálnemu klientovi na prvom stretnutí k prevodu obchodného podielu, keď sa rozhoduje o zastupovaní advokátskou kanceláriou, citovať z príslušného zákona tak, aby to znelo naozaj dobre?

Využívate často služby tlmočníka, hoci potrebujete pomôcť len s niekoľkými výrazmi?

Veľmi dobre viete, že vo Vašej práci často záleží na korektnom slede slov a sebavedomom vyjadrovaní. Situácií je veľmi veľa, ak si nie ste úplne istý, ja Vám s tým veľmi rád pomôžem.

Ponúkam Vám tieto tri možnosti spolupráce:

Vhodné sú pre tých, ktorí angličtinu používajú ako svoj ďalší profesijný jazyk a potrebujú odbornú poradu k tomu, ako sa vyjadriť čo najlepšie.

 

Niekedy sa potrebujete poradiť len o niečom menšom, ale aj malé veci zavážia, aby ste sa cítili oveľa komfortnejšie a pôsobili presvedčivejšie – a o to práve ide. Je možnosť poradiť sa doslova hoci len o jednej dlhšej vete, ktorá sa Vám dokola prehráva v hlave a nie ste s ňou spokojný.

 

Máte pred dôležitou prezentáciou v angličtine, v mysli si ju stále prechádzate a stresujete sa? Dohodnime si termín, pomôžem Vám s tým a pred významnou prezentáciou si radšej oddýchnete.

 

Konzultácie sú možné telefonicky, emailom, MS Teams a podobne. Trvajú od 15 minút do hodiny.

Tieto hodiny odporúčam všetkým, ktorí majú potrebu napredovať v odbornej angličtine a zistili, že bez progresu v komunikácii so zahraničnými partnermi to bude ťažké. Preto si chcú vyšperkovať svoju angličtinu, prípadne nechcú platiť veľa peňazí za tlmočnícke služby.

 

Viac informácií, ako učím a ako hodiny prebiehajú, môžete získať na mojej webovej stránke, môj štýl výučby platí pre všeobecnú, ako aj odbornú angličtinu. Čo sa týka pravidelnej výučby odborného jazyka, dopredu si určíme, akým okruhom sa budeme venovať a do akej hĺbky – či už ide o právo obchodných spoločností, trestné právo, nový business, medzinárodné účtovné reporty, audit a iné. Budeme sa na dané témy rozprávať, budem Vás opravovať a učiť Vás, ako sa to povie lepšie. Tým, že sa na dané témy budeme od začiatku rozprávať pod mojím vedením, budete hneď v spojení s novými správnymi výrazmi. Prečítame si aj články s podobnou tematikou a budeme sa o nich rozprávať.

Tieto hodiny vediem tak, že zhruba polovicu času sa budeme zaoberať odborným jazykom, ako je popísané vyššie, druhú polovicu hodín venujeme všeobecnému jazyku a štúdiu gramatiky, aby boli Vaše odborné vedomosti aj správne gramaticky formulované.

Vyskúšajte si ukážkovú hodinu zdarma

Aby ste vedeli pre seba porovnať pomer ceny a kvality, vyskúšajte si úvodnú hodinu zdarma. Ukážem vám, ako hodiny prebiehajú a ako sa spolu budeme učiť. Po absolvovaní skúšobnej hodiny sa rozhodnete, či sa pustíme do spolupráce.

Návrat hore